uogauju

Valgomi augalai žiemą

Ar žinote, kad ir žiemą galima rasti begalę valgomų augalų? Ypač atodrėkio metu vasario mėnesį, kai po truputį ima brinkti pumpurai, skleistis žirginėliai, išlenda žieminiai grybai, visus metus žaliuojantys augalai, jau galima rasti šaknelių, arbatoms, midums bei alums virti tinkamų šakelių, žievių, kempininių medžių grybų bei kerpių. Šis sezonas net įdomesnis už vasarą, kai visko būna tiesiog per daug ir sunku viską aprėpti ar pamatyti. Žiema puikus metas susipažinti su miegančia gamta ir nulįsti į tokius užkampius, kur vasarą sunku įžengti.

Vasario 27 dieną, 11 valandą kviečiu į pasivaikščiojimą Dūkštos pažintiniu taku, kur parodysiu ką galima valgyti žiemą. O po pasivaikščiojimo pakviesiu į Slėnį ir pavaišinsiu laukiniais ir naminiais skanumynais, rauginiais, kepiniais ir laukiniais gėralais.

Pasivaikščiojimo,  pavalgymo ir pagėrimo kaina žmogui 25 eurai, vaikams nuo 5 iki 15 metų 15 eurų. Užtruksime gerą pusdienį, turėkite patogią avalynę bei šiltus rūbus. Taip pat kviečiame atvykti su nakvyne – tuomet vaikus, kol mamos pasivaikščios, galės prižiūrėti tėčiai arba atvirkščiai (tuo metu alaus jiems nesiūlysime). Dalyvaujantiems renginyje kambarių nuomai taikome 20 procentų nuolaidą.

Norintys dalyvauti registruokitės el.paštu ieva@slenyje.lt arba telefonu 8615 19638

P.s. jei užeis dideli šalčiai ir pūgos renginys neįvyks (nors sinoptikai to neprognozuoja)