alus2

Girtuoklių klajonės pievomis

Mes Slėnyje nesame alkoholio priešininkai, manome, kad alkoholis pats savaime yra neblogas dalykas, padedantis atsipalaiduoti, lengvinantis bendravimą, kuriantis šeimas bei įkvepiantis kūrybai. Blogis yra mūsų nemokėjimas su juo elgtis. Reikia ne gerti kiek telpa, o mėgautis gerais gėrimais. O tai pavyksta tik tada, kai bent dalį gėrimų, maistą prie jų sukuriame patys. Galite į šią programą pažiūrėti ir iš gydymo pusės – laukinis midus dabar vertinamas kaip puikus antibiotikų pakaitalas, sirupai gydo, antpilai – skatina virškinimą…

Todėl kviečiame visus norinčius gegužės 21 dieną į Slėnį, kur visą dieną skirsime gėrimų (alkoholinių bei nealkoholinių) gamybai, ragavimui, žolių, tinkamų gėrimų gaminimui rinkimui, maisto gaminimui su gėrimais. Šį kartą turėsime ir svečių – Sakiškių aludarius.

Ieva kaip visad vedžios po pievas, rodys augalus – žolynus, medžius bei grybus,  tinkamus kartiesiems antpilams „biteriams“, midui, alui, trejoms devynerioms, sirupams ar laukiniams limonadams ir giroms, kuriuos galima naudoti kokteilių maišymui. Parodysime, kaip gaminti karčiuosius antpilus – biterius arba trejas devynerias, kaip išsivirti laukinių žolių midų ir užraugti laukine miele, kaip daryti laukinių žiedų sirupus. Taip pat bus jau paruoštų gėrimų – laukinių limonadų-girų, antpilų, midų, sirupų, iš kurių galėsite daryti kokteilius.

Atvažiuos ir mūsų draugai iš „Sakiškių alaus“ – Linas ir Gediminas, kurie vaišins savo alumi ir papasakos apie savo bravorą. Štai kaip jie prisistato:

„ “Sakiškių alus” yra Vilniaus apylinkėse įsikūręs mikrobravoras, gimęs iš namų aludarystės idėjos. Mintis buvo paprasta – alus, kuriame persipina modernios technologijos, netikėti ingredientai, netradicinė išraiška ir rankų darbas, išvirtas bravore, kuris pačių rankoms pastatytas asmeninėje žemėje. Ieškodami tobulų salyklo, apynių, vandens ir mielių junginių mes nevengiame atsiduoti ekspresijai ir eksperimentams. Individualumo paieškos mus nuveda iki savų apynų auginimo, salyklų skrudinimo ir rūkymo bei vietinių mielių kultūrų paieškų.“

O ant lauko viryklės bei laužo virsime troškinius su alumi, midumi bei laukų žolėmis, kepsime kepsnius ant pakrūmių žolynų, vaišinsime užkandžiais iš laukinių žolių, pagardintais midaus, alaus actais, biteriais ir kitais savo gamybos gėrimais bei šviežia namine duona.

Programa vyks gegužės 21 dieną nuo 11 valandos iki vakaro. Kaina 60 EUR. Į kainą įskaičiuoti maistas bei gėrimai, Sakiškių“ alaus degustacija, pamokos bei visos reikalingos priemonės gėrimų gamybai.

Dalyvių skaičius ribotas, registracija būtina. Registruokitės el.paštu ieva@slenyje.lt , tel. pasiteiravimui 8615 19638. Dalį mokesčio prašysime pervesti iš anksto.