uogauju

Valgomi laukiniai augalai žiemą (pasivaikščiojimas ir degustacija)

Gamtoje ištisus metus galima rasti nuostabiausių dalykų, kartais net valgomų. Nežinau, kaip jums, bet man tokių vis daugėja. Jei pernai valgomi buvo tik medžių grybai, beržų žievės, žirginėliai, brinkstantys pumpurai ir šaknys, šiemet atsirado pernykščiai stagarai, sėklyčių likučiai, kerpės, medžių šakelės ir kiti augalai. Telieka sugalvoti, kaip juos paversti ne tik valgomais, bet ir skaniais.

O kaip tai padaryti, galite sužinoti vasario 18 dieną atvykę į mūsų Slėnį Neries regioniniame parke prie Karmazinų piliakalnio. Iš pradžių eisime pasivaikščioti Dūkštų pažintiniu taku bei po sodybos pievas, ieškosime valgomų laukinių augalų ir juos ragausime neparuoštus. Vėliau grįšime į mūsų svečių namų salę ir ten pavaišinsiu savo kurtais bei gamintais valgiais su laukiniais augalais. Bus mėsos kepsnys keptas ant pernykščių stagarų,  šaknelių tortas, duona su laukinėmis sėklomis, čagos arbata ir kitokie skanėstai.

Pasivaikščiojimas prasidės vasario 18 dieną, 11 valandą nuo apžvalgos aikštelės prie Karmazinų piliakalnio.

Pasivaikščiojimo,  pavalgymo ir pagėrimo kaina žmogui 20 eurų, vaikams nuo 5 iki 15 metų 10 eurų. Turėkite patogią avalynę bei šiltus rūbus. Taip pat kviečiame atvykti su nakvyne – dalyvaujantiems renginyje kambarių nuomai taikome 30 procentų nuolaidą.

Norintys dalyvauti registruokitės el.paštu ieva@slenyje.lt arba telefonu 8615 19638

P.s. jei užeis dideli šalčiai ir pūgos ar susirgs vaikai renginys neįvyks. Tikiuosi viso to išvengti.