raugintos daržovės

Rauginimo pamoka (daržovės, pienas, giros) gegužės 27 d. 11 val.

Rauginimas arba fermentavimas yra vienas pačių seniausių bei sveikiausių maisto atsargų ruošimo ir apdorojimo būdų. Taip ruošiami bet kokie maisto produktai – daržovės, mėsa, grūdai, ankštiniai, pienas, alkoholiniai ir nealkoholiniai gėrimai. Fermentuotus maisto produktus palankiomis sąlygomis galima išsaugoti daugelį metų. Valgydami raugintus produktus gauname puikių papildų, būtinų mūsų organizmui. Ypač tai aktualu žmonėms kurių nusilpusi imuninė sistema, kurie dažnai geria antibiotikus ar turi kokias nors alergijas, nes fermentuotas maistas ne tik stiprina mūsų organizmą, bet ir gydo. Taip pat svarbu išmokyti mūsų vaikučius valgyti raugintus produktus.

Šioje pamokoje mokysitės raugti įvairias daržoves – kopūstus, morkas, burokus ir įvairius daržovių mišinius. Sužinosite, kaip namuose pasigaminti puikaus jogurto, ir kaip iš to jogurto pasidaryti tepamą sūrelį, sveiką kremą tortui ar aliejuje marinuotus sūrio rutuliukus. Pamatysite, kaip atrodo tikras kefyras ir kas jį raugina, papasakosiu kuo kefyras skiriasi nuo rūgpienio ir kaip namie paprasta pasigaminti sviestą. Paskutinė pamokos dalis skirta natūraliai raugintoms giroms, kurias galima gaminti iš įvarių žolelių, prieskonių, vaisių ar net obuolių graužtukų. Vietoje raugsime imbierinę girą su prieskoniais ir medumi. Namo atsivešite stiklainį savo užraugtų daržovių, jogurto, kefyro grybą, Slėnio duonos raugą.

Po pamokos dalyvių laukia pietūs – raugo sriuba-putra, vietinė duona, įvairūs rauginti ir nerauginti užkandžiai ir tortas.

Pamoka įvyks sodyboje Slėnyje gegužės 27 dieną, 11 valandą, užtruks apie 4 valandas.

Registruokitės el.paštu ieva@slenyje.lt arba telefonu 8615 19638

Kaina žmogui 35 EUR (įskaičiuotos visos reikalingos priemonės, lauktuvės ir pietūs). Mokestį prašytume pervesti iškarto užsiregistravus.