IMGP4198

Valgomi laukiniai augalai

Balandžio 8 dieną, 12 val.

Gamtoje yra beveik viskas ko reikia žmogui vienu ar kitu metų laiku, tam tikru jo gyvenimo tarpsniu ar esant esant ypatingoms sąlygoms – užpuolus ligai, stresui ar nusilpus organizmui. Pats vaikščiojimas gamtoje gydo ir leidžia atsipalaiduoti nuo įtampos ir visos mus supančios ir nieko nereiškiančios informacijos srauto. O jei bevaikščiodami renkate valgomus ir gydančius augalus, toks pasivaikščiojimas bus dar naudingesnis.

Valgomi laukiniai augalai kartu yra ir vaistažolės, ir neįprastų skonių, kokių nerasite parduotuvių lentynose, šaltinis. Pažindami laukinius augalus ir žinodami jų skonines bei vaistines savybes, galėsite gaminti maistą kaip vaistą, kuris apsaugos jus ir šeimą nuo ligų. Nesu žolininkė ar gydytoja, negaliu išmokyti pasigaminti vaistažolinių vaistų, bet žinau kaip galime įtraukti laukinius augalus į savo kasdieninį racioną, praturtinti šeimos mitybą ir pripratinti šeimą prie pačių įvairiausių skonių. Kartu tai yra ir tikrai gurmaniškas pasivaikščiojimas, kada renkame augalus ir galime pasigaminti patiekalus, kuriuos dabar siūlo patys madingiausi ir garsiausi pasaulio restoranai. Pati domiuosi ir restoraniniais laukinių augalų panaudojimo būdais, ir vaistinių augalų įtraukimu į kasdieninę virtuvę, t. y. maistu kaip vaistu, todėl šis pasivaikščiojimas ir degustacija gali būti naudingas ir mamoms su vaikais, ir restoranų šefams.

Renginio metu maždaug 2-3  valandos skiriamos pasivaikščiojimui po apylinkes, augalų rinkimui ir ragavimui, trumpai patiekalų iš laukinių augalų degustacijai ir knygų vartymui.

Pasivaikščiojimo ir degustacijos kaina 25 eurai suaugusiam, 10 eurų vaikams nuo 7 iki 14 metų, mažesni priimami ir maitinami nemokamai.

Turėkite patogią avalynę bei šiltus rūbus. Taip pat kviečiame atvykti su nakvyne – dalyvaujantiems renginyje kambarių nuomai taikome 15 procentų nuolaidą.

Norintys dalyvauti registruokitės el.paštu ieva@slenyje.lt arba telefonu 8615 19638

 

Tokią programą galite užsisakyti savo norimoje vietoje ar sau patogiu laiku. 2 -3 valandų programa nuo 150 eurų ir transporto išlaidos.