IMGP2690

Laukiniai valgomi augalai – ankstyvas pavasaris (pasivaikščiojimas ir degustacija)

Gamtoje ištisus metus galima rasti nuostabiausių dalykų, kartais net valgomų. Nežinau, kaip jums, bet man tokių vis daugėja, ypač ankstyvą pavasarį. Jei pernai valgomi buvo tik medžių grybai, beržų žievės, žirginėliai, brinkstantys pumpurai ir šaknys, šiemet atsirado pernykščiai stagarai, sėklyčių likučiai, kerpės, medžių šakelės, pirmieji daigai ir pavasariniai grybai. Telieka sugalvoti, kaip juos paversti ne tik valgomais, bet ir skaniais.

O kaip tai padaryti, galite sužinoti balandžio 2 dieną atvykę į mūsų Slėnį Neries regioniniame parke prie Karmazinų piliakalnio. Iš pradžių eisime pasivaikščioti Dūkštų pažintiniu taku bei po sodybos pievas, ieškosime valgomų laukinių augalų ir juos ragausime neparuoštus. Rinksime pavasarinius grybus ir kasime šaknis. Vėliau grįšime į mūsų svečių namų salę, kur iš surinktų drauge augalų gaminsime laukinį pesto. Taip pat pavaišinsiu savo kurtais bei gamintais valgiais su laukiniais augalais.

Pasivaikščiojimas prasidės balandžio 2 dieną, 11 valandą nuo apžvalgos aikštelės prie Karmazinų piliakalnio.

Pasivaikščiojimo,  pavalgymo ir pagėrimo kaina žmogui 25 eurų, vaikams nuo 5 iki 15 metų 10 eurų. Turėkite patogią avalynę bei rūbus.

Norintys dalyvauti registruokitės el.paštu ieva@slenyje.lt arba telefonu 8615 19638