0D0A4088

Rauginimo pamokos

 Rauginimo pamoka – daržovės, pienas, duonos raugas, gira

Datos:

2018m. sausio 14 ir 28 dienomis (vietų nėra)

2018 vasario 11 ir 25 dienomis (vietų nėra)

Kovo 15

Rauginimas arba fermentavimas yra vienas pačių seniausių bei sveikiausių maisto atsargų ruošimo ir apdorojimo būdų. Taip ruošiami bet kokie maisto produktai – daržovės, mėsa, grūdai, ankštiniai, pienas, alkoholiniai ir nealkoholiniai gėrimai. Fermentuotus maisto produktus palankiomis sąlygomis galima išsaugoti daugelį metų. Valgydami raugintus produktus gauname puikių papildų, būtinų mūsų organizmui. Ypač tai aktualu žmonėms kurių nusilpusi imuninė sistema, kurie dažnai geria antibiotikus ar turi kokias nors alergijas, nes fermentuotas maistas ne tik stiprina mūsų organizmą, bet ir gydo. Taip pat svarbu išmokyti vaikus valgyti raugintus produktus.

Šioje pamokoje mokysitės raugti įvairias daržoves – kopūstus, morkas, burokus ir įvairius daržovių mišinius. Sužinosite, kaip namuose pasigaminti puikaus jogurto, ir kaip iš to jogurto pasidaryti tepamą sūrelį, sveiką kremą tortui ar aliejuje marinuotus sūrio rutuliukus. Pamatysite, kaip atrodo tikras kefyras ir kas jį raugina, papasakosiu kuo kefyras skiriasi nuo rūgpienio ir kaip namie paprasta pasigaminti sviestą. Kalbėsime apie duonos kepimą su raugu ir kaip užsiauginti savo raugą. Paskutinė pamokos dalis skirta natūraliai raugintoms giroms, kurias galima gaminti iš įvairių žolelių, prieskonių, vaisių ar net obuolių graužtukų. Susipažinsite su įžymiąja kombučia – arbatos grybu, pieno ir vandens kefyro grybais.

Po pamokos dalyvių laukia pietūs – raugo sriuba-putra, vietinė duona, įvairūs rauginti ir nerauginti užkandžiai ir tortas.

Pamoka įvyks sodyboje Slėnyje 12 valandą. Užtruksime apie 4 valandas.

Registruokitės el.paštu ieva@slenyje.lt arba telefonu 8615 19638

Kaina žmogui 40 EUR. Įskaičiuoti pietūs, ragavimai ir lauktuvės (vandens, pieno kefyras, arbatos grybas, duonos raugas, acto grybas) Mokestį prašytume pervesti iškarto užsiregistravus.

Jei surenkate savo grupę mažiausiai iš 5 žmonių datas deriname asmeniškai.

 

Rauginimo pamoką galite užsisakyti savo vietoje jums patogiu laiku. Programos trukmė 2-3 valandos, kaina nuo 150 ir kelionės išlaidos.